Przystań - Warsztaty dla duszy

Wydarzenie będzie miało miejsce w Pelplinie w sobotę 17 czerwca.

Program:

11.00 – rejestracja grup na placu katedralnym,

12.00 – warsztaty (rozesłanie w bazylice katedralnej),

14.00 – obiad,

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, rachunek sumienia, spowiedź św.,

16.30 – Msza Święta pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny,

18.00 – koncert uwielbienia.

Film promocyjny

Proponowane warsztaty:

1. Jak rozważać Boże Słowo? – prowadzący: bp Arkadiusz Okroj. Limit uczestników wynosi 150 osób. Uczestnicy przywożą ze sobą Pismo Święte.

2. Jak adorować Pana Jezusa? – prowadzący: ks. Rafał Barciński. Limit uczestników wynosi 100 osób.

3. Jak dobrze przygotować się do spowiedzi św.? – prowadzący: ks. Radosław Karczewski. Limit uczestników wynosi 100 osób.

4. Jak rozeznawać życiowe powołanie? – prowadzący: osoba konsekrowana, kapłan, małżeństwo. Limit uczestników wynosi 50 osób.

5. Muzyczne – początek godz. 10.00przygotowujące do oprawy muzycznej liturgii Mszy św. w dniu wydarzenia – prowadząca p. Anna Jachimowicz. Limit uczestników wynosi 50 osób.

6. Taneczne – przygotowujące do posługi animatora tanecznego. Prowadzący ks. Krzysztof Górny. Limit uczestników wynosi 100 osób.

7. Uwielbienia flagami – przygotowujący do posługi uwielbienia flagami podczas finałowego koncertu. Prowadząca  p. Małgorzata Nowak. Limit uczestników wynosi 50 osób.

8. Medialne – z zakresu kadrowania i montażu materiałów filmowych oraz kształtujące umiejętność świadomego odbioru przekazu medialnego. Prowadzący p. Krzysztof Wencki. Limit uczestników wynosi 50 osób.

9. Rękodzielnicze – podczas, których zostaną wykonane ozdobne świece oraz torby. Prowadzący siostry franciszkanki z Orlika oraz KSM. Limit uczestników wynosi 150 osób.

10. Gra terenowa – po zabytkach i ogrodach Pelplina, stanowi innowacyjną formę odkrywania historii dawnego opactwa cysterskiego. Prowadzący: Kociewskie Centrum Kultury. Limit uczestników wynosi 200 osób.

11. Sportowe – profesjonalny trening piłkarski. Limit uczestników wynosi 100 osób.