Sanktuarium Maryjne w Piasecznie

• win_1
  • win_4

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_2
  • win_5

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_3
  • win_6

MSZE ŚW. W SANKTUARIUM

w niedziele

• godz. 7.50 (Kaplica filialna w Rakowcu),
  • godz. 9.00, 10.30 i 16.00 w kościele parafialnym

dni powszednie

• godz. 18.00 w kościele parafialnym

Ogłoszenia prafialne

XXII-XIV Niedziela Zwykła
2 września 2018r.

1. Ostatnie Nabożeństwo przy Studzience: dzisiaj (niedziela) o godz. 15.00 Koronka i Droga Krzyżowa i o godz. 16.00 Msza św.

2. Koronkę: odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

3. Podziękowanie: za posprzątanie kościoła i terenu przy Studzience

4. Prośba dotycząca ciast: aby przyjąć godnie pielgrzymów w sobotę, pragniemy oprócz zupy poczęstować ich ciastem. Kto mógłby upiec takie ciasto, proszę to zgłosić do ks. Proboszcza. Zachęcam drogie panie do ofiarowania swojego daru serca pątnikom. Placki można dostarczyć w piątek lub w sobotę do godz. 13.00 na plebanię, po tym czasie do miejsca wydawania, czyli stacji różańcowych przy kościele.

5. Prasa: można nabyć Pielgrzym Plus w całości poświęcony sanktuarium w Piasecznie (cena 6 zł.)

6. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego: w poniedziałek o godz. 8.45 (poświęcenie przyborów i tornistrów pierwszoklasistów). Mszy św. o godz. 7.30 nie będzie!!!!

7. Dni Eucharystyczne:
- w I czwartek o godz. 7.00 wstawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, potem msza św. w tej intencji.
- w I piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00-18.00. (od godz. 17.30 będzie ks. proboszcz z Dzierżążna).

8. Następna Msza św. w Rakowcu: w sobotę 22 września o godz. 15.30!!. W niedzielę zaś Msza św. o godz. 7.45!!!!

9. Uwaga: w czwartek 20 września Mszy św. wieczornej nie będzie!!!!

10. Dekoracje domów: zachęcamy do udekorowania swoich posesji.

11. Dzieci do sypania kwiatków: mają swoje spotkanie i próbę w środę o godz. 17.00. Zapraszamy dziewczynki do tej zaszczytnej posługi. Rodziców proszę, by zmobilizowali swoje pociechy. W tym roku sypanie kwiatków i procesje eucharystyczne jak w poprzednich latach, czyli w sobotę 8 września (ok. godz. 18.00) oraz w Oktawie oprócz soboty. W tym roku nie będzie też sypania kwiatków w niedziele, gdyż w procesji niesiona będzie kopia Figury MB, zatem nie będzie szedł w procesji również baldachim i lampiony. Dzieci zapraszamy jednak w obie niedziele do niesienia kwiatów przy Figurze.

12. Nabożeństwo Fatimskie: w czwartek o godz. 17.00 w ramach oktawy odpustu.

13. Zmiany w oktawie odpustu:
- we wtorek po Mszy św. z udziałem nauczycieli koncert młodzieńczej poezji św. Jana Pawła II, zakończony apelem maryjnym o godz. 20.00.
- w sobotę (15.09) błogosławieństwo niemowląt o godz. 12.00.

14. Dzieci (wszystkie) zapraszamy w sobotę 15 września na Mszę św. o godz. 9.30, potem na zmagania sportowe na Orliku. Będzie wiele ciekawych niespodzianek. Dzieci, które w przyszłym roku w Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego (2 czerwca o godz. 10.00) mają zostać przyjęte do I Komunii św., przychodzą wraz z rodzicami na wspomnianą Mszę św. do kościoła obowiązkowo. Ich przygotowanie do godnego przyjęcia Pana Jezusa w Komunii św. polecimy Maryi.

15. Młodzież zapraszamy w sobotę wieczorem na godz. 15.00 – na Mszę św. potem program wg. plakatu i wieczór uwielbienia. Na spotkanie młodzieży przychodzą też kandydaci do bierzmowania.

16. Śpiewamy dla Maryi: od poniedziałku do piątku kwadrans przed wieczorną Mszą św. będziemy śpiewać pieśni piaseckie.

17. Dożynki: druga niedziela Odpustu, to nasze Gminne Dożynki. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na godz. 10.30 do Studzienki. Celebransem głównym będzie ks. kanonik Krzysztof Niemczyk kustosz w sanktuarium w Lubiszewie.

18. Nowości wydawnicze: będzie można nabyć książkę pt. „Kultura materialna i duchowa sanktuarium w Piasecznie” - książka pokonferencyjna. Kartki pocztowe duże, magnesy. Poczta Polska wydała Kartę Pocztową z wizerunkiem MB Piaseckiej. Pewnego rodzaju pamiątką jubileuszu koronacji będzie Ceremoniał Mszy św. jubileuszowej. Będzie go można nabyć za ofiarę.

19. Spotkania:
w poniedziałek o godz. 14.30 przy plebanii dla kandydatów do bierzmowania i KSM-u (prace przygotowawcze do Odpustu)
w czwartek o godz. 19.00 zbiórka dla ministrantów w salce.
w piątek o godz. 19.30 spotkanie dla KSM-u.