Sanktuarium Maryjne w Piasecznie

• win_1
  • win_4

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_2
  • win_5

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_3
  • win_6

MSZE ŚW. W SANKTUARIUM

w niedziele

• godz. 7.50 (Kaplica filialna w Rakowcu),
  • godz. 9.00, 10.30 i 16.00 w kościele parafialnym

dni powszednie

• godz. 18.00 w kościele parafialnym

Ogłoszenia prafialne

XXII-XXIV Niedziela Zwykła
1 września 2019r.

1. Ostatnie Nabożeństwo przy Studzience: dzisiaj (niedziela) o godz. 15.00 Koronka i Droga Krzyżowa i o godz. 16.00 Msza św.

2. Koronkę: odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

3. Podziękowanie: Bóg zapłać za posprzątanie kościoła.

4. Prośba dotycząca ciast: aby przyjąć godnie pielgrzymów w sobotę, pragniemy oprócz zupy poczęstować ich ciastem. Kto mógłby upiec takie ciasto, proszę to zgłosić do ks. Proboszcza. Zachęcam drogie panie do ofiarowania swojego daru serca pątnikom. Placki można dostarczyć w piątek lub w sobotę do godz. 13.00 na plebanię, po tym czasie do miejsca wydawania, czyli stacji różańcowych przy kościele.

5. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego: w poniedziałek o godz. 8.45 (poświęcenie przyborów i tornistrów pierwszoklasistów). Mszy św. o godz. 7.30 nie będzie!!!!

6. Dni Eucharystyczne:
- w I czwartek o godz. 7.00 wstawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, potem msza św. w tej intencji.
- w I piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00-18.00. (od godz. 17.30 będzie ks. proboszcz z Dzierżążna).
- w I Sobotę – w Piasecznie nabożeństwo o godz. 20.30 w ramach ptogt5amu Odpustu

7. Następna Msza św. w Rakowcu: w sobotę 21 września o godz. 15.30!!. W niedzielę zaś Msza św. o godz. 7.45!!!!

8. Dzieci do sypania kwiatków: mają swoje spotkanie i próbę w środę o godz. 17.00. Zapraszamy dziewczynki do tej zaszczytnej posługi. Rodziców proszę, by zmobilizowali swoje pociechy. W tym roku sypanie kwiatków i procesje eucharystyczne jak w poprzednich latach, czyli w sobotę 7 września (ok. godz. 18.00) oraz w Oktawie oprócz soboty. W pierwszą i drugą niedzielę Odpustu też nie będzie sypania kwiatków, gdyż w procesji niesiona będzie kopia Figury MB. Dzieci zapraszamy w obie niedziele do niesienia kwiatów przy Figurze.

9. Nabożeństwo Fatimskie: w piątek o godz. 17.00 w ramach oktawy odpustu.

10. Zmiany w oktawie odpustu:
w sobotę (14.09) błogosławieństwo niemowląt o godz. 12.00.

11. Dzieci (wszystkie) zapraszamy w sobotę 14 września na Mszę św. o godz. 9.30, potem na zmagania sportowe na Orliku. Będzie wiele ciekawych niespodzianek. Dzieci, które w przyszłym roku w Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego (24 maja o godz. 10.00) mają zostać przyjęte do I Komunii św., przychodzą wraz z rodzicami na wspomnianą Mszę św. do kościoła obowiązkowo. Ich przygotowanie do godnego przyjęcia Pana Jezusa w Komunii św. polecimy Maryi.

12. Młodzież zapraszamy w sobotę wieczorem na godz. 15.00 – na Mszę św. potem program wg. plakatu i wieczór uwielbienia. Na spotkanie młodzieży przychodzą też kandydaci do bierzmowania - obowiązkowo.

13. Śpiewamy dla Maryi: od poniedziałku do piątku kwadrans przed wieczorną Mszą św. będziemy śpiewać pieśni piaseckie.

14. Dożynki: druga niedziela Odpustu, to nasze Gminne Dożynki. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na godz. 10.30 do Studzienki. Celebransem głównym będzie ks. Stanisław Wilkowski, kustosz w sanktuarium maryjnego w Płochocinie.

15. Zbiórka odpadów wielkogabarytowych: zostanie przeprowadzona w sobotę 21 września. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do sołtysa bądź Urzędu Miasta i Gminy.

16. „Pamięć i przestroga”:W niedzielę, 1 września 2019 r. na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędą się obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zwieńczeniem uroczystości o godzinie 14.00 będzie moment, w którym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wraz z szefami delegacji zagranicznych wybije dźwięk specjalnie na tę okazję przygotowanego dzwonu z przesłaniem „Pamięć i Przestroga”. Z tej racji o godz. 14.00 we wszystkich kościołach diecezji pelplińskiej będą biły dzwony kościelne.

17. Spotkania:
w poniedziałek o godz. 18.30 zbiórka dla ministrantów w salce.
we wtorek o godz. 19.15 ws. Odpustu w salce przy plebanii dla radnych parafialnych oraz tych, którzy pragną pomóc w odpuście i oktawie, czyli dorosłych i młodzieży.