Sanktuarium Maryjne w Piasecznie

• win_1
  • win_4

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_2
  • win_5

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_3
  • win_6

MSZE ŚW. W SANKTUARIUM

w niedziele

• godz. 7.50 (Kaplica filialna w Rakowcu),
  • godz. 9.00, 10.30 i 16.00 w kościele parafialnym

dni powszednie

• godz. 18.00 w kościele parafialnym

Ogłoszenia prafialne

VI Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Palmowa
5 kwietnia 2020r.

1. Gorzkie Żale: dzisiaj (niedziela) o godz. 15.00. Zapraszamy na to nabożeństwo połączone z kazaniem pasyjnym i modlitwą o powołania kapłańskie. W Rakowcu Gorzkie Żale o godz. 7.15.

2. Koronkę: odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. Zapraszamy do modlitwy o ustanie choroby. Zachęcamy do odmawiania różańca w domach i Koronki.

3. Nowenna do MB Piaseckiej: w środę o godz. 17.30.

4. Podziękowanie: za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. Dziękuję też za złożone ofiary na nasze konto parafialne.

5. Kwiaty do Grobu: ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składać można do skarbony przy drzwiach lub na konto parafialne.

6. Biuro parafialne: tylko w bardzo ważnych przypadkach.

7. Transmisje w internecie: z naszego kościoła transmitujemy wszystkie nabożeństwa. Od wielkiego czwartku jeśli damy rade przygotować łącze internetowe, to będzie też transmisja na You Tube. W pełni profesjonalne, abyśmy mogli wszyscy przeżywać czas Triduum paschalnego. Należy śledzić nasza stronę internetową.

TRIDUUM PASCHALNE
(w nabożeństwach może brać udział nadal tylko 5 osób + asysta liturgiczna)

WIELKI CZWARTEK:

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Piasecznie o godz. 18.00. O godz. 21.00 zamykamy kościół.
Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafialne.

WIELKI PIĄTEK: obowiązuje post ścisły.

Droga Krzyżowa przy Studzience o godz. 9.00 - ODWOŁANA!!!!
o godz. 17.30 zostanie odmówiona Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Liturgia Męki Pańskiej w kościele w Piasecznie o godz. 18.00.
Gorzkie Żale (wszystkie części) o godz. 21.00 i zakończenie adoracji.
Ofiary na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie składać będzie można oddając cześć krzyżowi (tylko przez przyklęknięcie lub pokłon).

WIELKA SOBOTA:

nie obowiązuje post, choć zachęca się, by w ten sposób przygotować się na uroczyste wielkanocne śniadanie.
Poświęcenie pokarmów: - ODWOŁANE
- na naszej stronie internetowej znajduje się modlitwa błogosławieństwa pokarmów, którą przed śniadaniem wielkanocnym należy odmówić w domu i tym samym pobłogosławić pokarmy.
Adoracja w P. Jezusa w Grobie rozpocznie się o godz. 19.00 Nabożeństwem Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
Liturgia Paschalna o godz. 23.00. Przynosimy ze sobą świece.
Procesja – odwołana!!!

8. Niedziela Wielkanocna: Msze św. w Piasecznie o godz. 9.00; 10.30; 16.00.
W Rakowcu o godz. 12.00.

9. Drugie Święto: Msze św. jak w niedzielę. Kolekta przeznaczona na KUL.

10. Rekolekcje w internecie: zachęcamy do skorzystania. Szczegóły umieszczone są na naszej stronie internetowej.

11. Pielgrzym: nowy numer można pobrać z naszej strony internetowej. Jest to numer darmowy w formacie pdf. Prenumeratorzy otrzymają wersję papierową.