Sanktuarium Maryjne w Piasecznie

• win_1
  • win_4

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_2
  • win_5

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_3
  • win_6

MSZE ŚW. W SANKTUARIUM

w niedziele

• godz. 7.50 (Kaplica filialna w Rakowcu),
  • godz. 9.00, 10.30 i 16.00 w kościele parafialnym

dni powszednie

• godz. 18.00 w kościele parafialnym

Ogłoszenia prafialne

XXVI Niedzieli Zwykłej
27 września 2020r.

1. Niedzielne nabożeństwa popołudniowe: rozpoczniemy 4 października.

2. Koronkę: odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

3. Nabożeństwa Różańcowe:
- dla dzieci i dorosłych o godz. 17.30 (poniedziałek – piątek). W sobotę różaniec o godz. 20.30, w niedzielę o godz. 15.00. Za odmówienie pięciu dziesiątków różańca w kościele, w kaplicy, w gronie rodziny można zyskać odpust zupełny.
W Rakowcu różaniec w niedzielę o 7.15; w tygodniu o 17.00, (w sobotę o 15.00).

4. Odwiedziny chorych: z rejonu Piaseczno i Rakowiec w najbliższy piątek od godz. 9.00.

5. Dni Eucharystyczne:
- w I czwartek o godz. 7.00 wstawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, potem msza św. o godz. 7.30.
w I piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00-18.00. (słuchać będzie trzech księży).

6. Nabożeństwo I Sobót: w najbliższą sobotę w kościele w Piasecznie.
Program: godz. 9.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
godz. 10.00 Msza św. w int. Ojczyzny
Wystawienie Najśw. Sakramentu, medytacja i różaniec.
W Rakowcu - wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo Pierwszej Soboty ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 14.45. W tym czasie okazja do spowiedzi.

7. Wieczory Maryjne: w każdą sobotę o godz. 20.30 zapraszamy na różaniec i Apel Maryjny.

8. Prasa: można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” (3 zł.) w nim: ciekawy art. o ks. Hilarym Jastaku; o aniołach Stróżach – ks. Sławomira Kunki. Można też nabyć: gazetę „W Rodzinie” (1 zł.) a w niej min. art. o MB Pocieszenia w Kętach. Do nabycia też kalendarze misyjne ma 2021 rok (8 zł.).

9. Powszechny Spis Rolny: "W całej Polsce 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny, który potrwa do 30 listopada 2020 r. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.
Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Możesz też zapytać w swojej gminie. Udział w spisie rolnym to obowiązek każdego rolnika. Spisowi towarzyszą konkursy dla rolników – informacje o nich można znaleźć na stronie internetowej i profilu Facebook Urzędu Statystycznego w Gdańsku. Można też o nie zapytać w gminie."

10. Zbiórka do puszek: w przyszłą niedzielę na uchodźców z wyspy Lesbos.