Ogłoszenia prafialne

XXIX Niedziela Zwykłą

20 października 2024r.

1. Nabożeństwo różańcowe: dzisiaj (niedziela) o godz. 15.00.

2. Nabożeństwa Różańcowe w ciągu tygodnia:

- dla dzieci i dorosłych o godz. 17.30 (poniedziałek – piątek). W sobotę różaniec o godz. 20.30, w niedzielę o godz. 15.00.

W Rakowcu różaniec w niedzielę o 7.15; w tygodniu o 17.00, (w sobotę o 16.00).

3. Dzień Patrona w naszej szkole: uroczyście obchodzony będzie w poniedziałek. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godzinie 8.45 (porannej Mszy św. nie będzie).

4. Wspomnienie św. Jana Pawła II: przypada we wtorek. Po Mszach św. uczczenie relikwii św. Papieża.

5. Nowenna do MBP: w środę o godz. 17.30 i różaniec.

6. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych: prosimy korzystać każdego dnia w czasie różańca oraz w piątek.

7. Wieczór Maryjny: w sobotę o godz. 20.30 różaniec i Apel Maryjny. Zapraszamy.

8. Podziękowanie: w Dzień Papieski do puszki zebraliśmy 1069,50 zł. Bóg zapłać.

9. Spotkanie: dla rodziców i kandydatów obu grup przygotowujących się do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30.

10. Kartki na wypominki: W kruchcie znajdują się na stole kartki do wypominek „Jednorazowych” i „Listopadowych”. Jednorazowe będą odmawiane wraz z różańcem w czasie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych (do 8 listopada) lub wyczerpania zasobów, wówczas odmawiamy „Listopadowe”. Listopadowe będą odmawiane podczas nabożeństw niedzielnych o godz. 15.00 w niedziele listopadowe oraz odprawiane będą Msze św. poranne w poniedziałki i czwartki w int. Zmarłych zapisanych na tych kartkach (8 mszy św.).

Kartki można zabrać z sobą do domu. Należy je potem wrzucić do skrzynki na ołtarzu bocznym do dnia 1 listopada – włącznie, „Listopadowe” oddać w zakrystii.

11. Frekwencja: w minioną niedzielę odbywało się w kościołach całej Polski liczenie wiernych obecnych na Mszach św. u nas frekwencja wyniosła: 32,3%. Z pośród obecnych na eucharystii komunię przyjęło 57,1%.

12. Cmentarz w internecie: od kilku dni mamy dostęp do naszego cmentarza grzebalnego przez internet. Prosimy, aby zajrzeć na stronę www.mogily.pl/piaseczno

i zweryfikować poprawność danych. Szczególna prośba do tych, którzy po 1 marca br. stawiali zmarłym nowe pomniki. Należy wówczas zrobić zdjęcia (podobne ujęcia do tych jakie już są w internecie) i przesłać przez formularz. Póki co jest to wersja testowa.