Sanktuarium Maryjne w Piasecznie

• win_1
  • win_4

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_2
  • win_5

We wrześniu 2018 r. obchodzić będziemy 50. rocznicę koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Aktu koronacji dokonał kardynał Karol Wojtyła

• win_3
  • win_6

MSZE ŚW. W SANKTUARIUM

w niedziele

• godz. 7.50 (Kaplica filialna w Rakowcu),
  • godz. 9.00, 10.30 i 16.00 w kościele parafialnym

dni powszednie

• godz. 18.00 w kościele parafialnym

Ogłoszenia prafialne

II Niedziela Adwentu
5 grudnia 2021r.

1. Nabożeństwa niedzielnego: o godz. 15.00. nie będzie z racji odpustu w Królów Lesie. Za tydzień o godz. 15.00 Dekanalne Nabożeństwo Synodalne.

2. Roraty: Msze św. ku czci MB – Roraty, będziemy odprawiać:
w Piasecznie: w poniedziałek, środę, piątek o godz. 18.00
- w Rakowcu: we wtorek i czwartek o godz. 16.30 a w sobotę o godz. 15.30 – procesja z lampionami.

3. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP: przypada w środę. Msze św. w Piasecznie o godz. 9.00 i 18.00.

4. Godzina Łaski: Maryja obiecuje wiele łask dla tych, którzy dnia 8 grudnia czas między 12 a 13 spędzą na modlitwie. W dniu 8 grudnia 1947 r. Maryja objawiła się włoskiej pielęgniarce. Objawiła jej wtedy, że obiecuje zesłać wielkie łaski dla tych, którzy 8 grudnia między godziną 12 a 13 spędzą na modlitwie o nawrócenie grzeszników, a Ją samą będą czcili jako Różę Mistyczną, Matkę Kościoła. Czas ten nazwała Godziną Łaski. W czasie objawienia Maryja powiedziała: "Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan, mój Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Ci, którzy nie mogą przyjść do kościoła, niech modlą się w domu". Będzie też otwarta kaplica w Rakowcu.

5. Opłatek: możemy zaopatrywać się w opłatek u p. Organisty po każdej Mszy św. niedzielnej w kruchcie. W ciągu tygodnia w zakrystii.

6. Poświęcenie medalików: dzieciom pierwszokomunijnym, podczas Mszy św. O godz. 10.30 w przyszłą niedzielę i spotkanie dla rodziców.

7. Zbiórka do puszek: dzisiaj na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

8. Prasa: możemy nabyć nowy numer „W Rodzinie” (1zł.).

9. Książka na Adwent: zachęcam do nabycia książki ks. Wojciecha Pikora, która ułatwi nam przeżywania Adwentu. Zawiera ona wyjaśnienia tekstów czytań na każdy dzień. Cena promocyjna 22 zł. (w sprzedaży 34 zł.).

10. Wieczory Maryjne: w sobotę o godz. 20.30 różaniec i Apel Maryjny.

11. Kolekta inwestycyjna: w przyszłą niedzielę.

12. Kancelaria parafialna: w poniedziałek będzie nieczynna.

13. Szlachetna Paczka: W tegorocznej akcji Szlachetna Paczka w Gminie Gniew, biorą udział Samorząd Miasta i Gminy Gniew we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, przedstawicielami gniewskich przedsiębiorców, Stowarzyszeniem Centrum Aktywnych Gniew oraz parafiami z terenu gminy Gniew, którzy zachęcają Państwa do włączenia się w akcję pomocy najbardziej potrzebującym osobom starszym i rodzinom z terenu gminy Gniew. Pokażmy nasze wielkie serca, niech nachodzące święta dzięki okazanej pomocy w wielu rodzinach będą wyjątkowe, przepełnione radością i spokojem. Wszystkim ofiarodawcom już dziś serdecznie dziękujemy.

Konto do wpłat: 70 2030 0045 1110 0000 0232 7330
tytułem darowizna szlachetna paczka, wpłaty do 20 grudnia 2021