Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

18 marca 2018r.

 

1. Gorzkie Żale: w niedzielę o godz. 15.00 – zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym oraz Koronką do Miłosierdzia Bożego. Za pobożny udział możemy zyskać dla siebie odpust zupełny. W Rakowcu Gorzkie Żale o godz. 7.20.

 

2. Droga Krzyżowa: dla dzieci w poniedziałek w ramach rekolekcji o godz. 11.20; dla dorosłych w piątek o 17.30. W Rakowcu w sobotę o 15.00. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie. Za pobożny udział można zyskać odpust zupełny.

 

3. Uroczystość św. Józefa: przypada jutro (poniedziałek). Msze św. w Piasecznie o godz. 9.00 i 18.00 (nie będzie o godz. 7.30). w Rakowcu o godz. 16.30. kolekta tego dnia przeznaczona jest na organizację Jubileuszu. Zachęcamy do uczczenia Oblubieńca Maryi poprzez udział w liturgii.

 

4. Nabożeństwo do św. Józefa: codziennie przez cały marzec po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do modlitwy także w domach. W tym roku obchodzony jest Rok św. Józefa.

 

5. Koronkę: odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

 

6. Nowenna do MB Piaseckiej: w środę o godz. 17.30.

 

7. Rekolekcje szkolne: w Piasecznie rozpoczną się w najbliższy poniedziałek 19 marca, a zakończą w środę. Rekolekcje odbywać się będą wg planu ogłoszonego w szkole. W ramach rekolekcji w poniedziałek o godz. 10.20 będzie Droga krzyżowa dla dzieci. Nie będzie jej w piątek. We wtorek zaś spowiedź dla dzieci o godz. 10.20. Proszę pomóc dzieciom dobrze przygotować się do spowiedzi. Na zakończenie rekolekcji w środę Msza św. o godz. 10.20. Zapraszamy.

 

8. Spowiedź wielkanocna: w naszej parafii będzie w najbliższy czwartek (22 marca).

Godz. 18.00 - nabożeństwo pokutne i potem spowiedź do ok. godz. 19.10.

Nabożeństwa poprowadzi ojciec duchowny naszego Seminarium. Nabożeństwo potrawa najwyżej kwadrans z wystawieniem Najśw. Sakramentu. Wszyscy jesteśmy w ławkach. Pod koniec nabożeństwa do wszystkich konfesjonałów usiądą kapłani. Po zakończeniu nabożeństwa dopiero rozchodzimy się do konfesjonałów. Prosiłbym, aby wszyscy zostali do końca. Będzie czas na modlitwę, odprawienie pokuty.... Spowiedź bowiem zakończy się komunią i błogosławieństwem. Zapraszamy wszystkich parafian do skorzystania w tym dniu ze spowiedzi świętej. Dzieci będą miały swoją spowiedź również z nabożeństwem pokutnym w ramach rekolekcji szkolnych.

W czwartek Msza św. wieczorna po spowiedzi około godz. 19.10

W kaplicy w Rakowcu spowiedź będzie w sobotę (24 marca) od godz. 14.30-15.00. będzie słuchało 3 kapłanów.

 

9. Droga Krzyżowa: w piątek przy Studzience o godz. 17.00 odbędzie się Droga Krzyżowa o tematyce abstynenckiej.

 

10. Radio parafialne: audycje dla dzieci w środy w godz. 19.15-20.00. Zapraszamy.

 

11. Niedziela Palmowa: za tydzień przed sumą (jeśli będzie pogoda) zgromadzimy się przed kościołem przy wejściu bocznym. Stąd ruszy procesja z palmami. Tego dnia kolekta przeznaczona jest na wywóz śmieci z cmentarza (druga kolekta będzie na jesień)

 

12. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego: przeniesiona jest na poniedziałek 9 kwietnia. Wówczas przeprowadzimy Duchową Adopcję.

 

13. Wieczory Maryjne: w każdą sobotę o godz. 20.30 zapraszamy na różaniec i Apel Maryjny.

 

14. Kwiaty do Grobu: ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składać można do skarbony przy drzwiach.

 

15. Pożegnaliśmy: w środę odbył się pogrzeb śp. Franciszka Cieniuch z Gniewu. Wieczny odpoczynek...

 

16. Spotkanie: dla rodziców dzieci Pierwszokomunijnych w sobotę o godz. 19.00.

 

17. Zapowiedzi przedślubne: w sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić:

Łukasz Smolak (st. wolny – Jelenica) i Marlena Wentowska (st. wolny – Jelenica) – zapowiedź druga. Jeśli ktoś wie, o jakichś przeszkodach zobowiązany jest poinformować duszpasterzy.

 

18. Do nabycia: książka „Niezbędnik przed spowiedzią”, autorstwa ks. Jarosława Oszuścika, wikariusza z Gniewu. Znajdziemy w niej rachunki sumienia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, litanie oraz pomoce ułatwiające przygotowanie do spowiedzi. (7 zł).

 

 

19. Piesza Pielgrzymka do Ryjewa: wyrusza w sobotę 14 kwietnia o godz. 8.00 z Piaseczna. Dystans - 23 km. Przewidywane są dwa odpoczynki dłuższe: Gniewskie Pola i Gurcz oraz krótki w kościele w Pastwie. Msza św. w Ryjewie o godz. 15.30. zapraszamy też pątników samochodami, aby razem przeżyć eucharystię i potem zabrać swoich pielgrzymów. Zapisy od przyszłej niedzieli. Już dziś możemy zabierać informator. Wszelkie informacje znajdują się też na naszej stronie internetowej. Będzie też możliwość powrotu autokarem.