VI Niedziela Wielkanocna

21 maja 2017r.

1. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego: dzisiaj (niedziela) o godz. 15.00.

2. Koronkę: odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

3. Nowenna do MB Piaseckiej: w środę o godz. 17.30.

4. Wieczory Maryjne: w sobotę zapraszamy wszystkich do kościoła na godz. 20.30 na różaniec i Apel Maryny transmitowany przez Radio „Głos”.

5. Nabożeństwa majowe:

• dla dzieci od wtorku do piątku o godz. 16.30.

• dla dorosłych kwadrans przed Mszą św. wieczorną. W niedziele o godz. 15.00.

W kaplicy w Rakowcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W sobotę o 16.30 i niedzielę o 7.20.

6. Próba ustawienia dla dzieci I Komunijnych: w środę o godz. 15.00. w kościele. Obecność wszystkich obowiązkowa.

7. Pierwsza Komunia: w przyszłą niedzielę (28 mają). Porządek Mszy św. w Piasecznie: 9.00, 10.00 i 16.00. Podczas Mszy św. o godz. 10.00, ławki głównej nawy są zarezerwowane dla rodziców i gości.

8. Pierwsza spowiedź dla dzieci: w piątek (26 maja) o godz. 17.00. Ze spowiedzi w tym czasie mogą skorzystać także dorośli (będzie kapłan spoza parafii).

9. Dni Krzyżowe: w poniedziałek, wtorek i środę. Procesja z błogosławieństwem pól w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30 i nabożeństwo Majowe.

10. Zapowiedzi przedślubne: w sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić:

Rafał Szczeciński (zw. cywilnie – pochodzący z Zabrza) i Emilia Jaworska (zw. cywilnie – pochodząca z Rakowca) – zapowiedź druga. Jeśli ktoś wie, o jakichś przeszkodach zobowiązany jest poinformować duszpasterzy.

11. Śmieci na cmentarzu: podczas posiedzenia Rady Parafialnej w dniu 30 kwietnia br. zdecydowano o likwidacji betonowego boksu na cmentarzu. Okazuje się, że jest to złudna oszczędność. I tak należy wywieźć jego zawartość na śmiernisko, gdyż bardzo często zdaża się, że lądują w nim nie tylko liście i ziemia i organiczne części wieńców. Wywóz śmieci w roku kosztuje parafię prawie 5 tys. zł. Do tego należy dodać opróżnienie betonowego boksu. Z tej racji ustalono, że w ciągu roku będą dwie kolekty dodatkowe na wywóz śmieci. Zachęcam jednakże, aby zabierać co można ze sobą i wrzucac do przydomowych śmietników.

12. Prasa: możemy nabyć nowy numer „Pielgrzyma” (2,5 zł.), a w nim ciekawy artykuł o kornoacjahc wizerunków MB.

13. Zbiórka zużytego sprzętu: w tym roku również odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego (pralki, lodówki, komputery, dekodery, telefony, baterie, akumulatory itp.) W naszej parafii zbiórkę tę przeprowadzimy na w poniedziałek i wtorek 19 i 20 czerwca. Szczegóły podamy później. W kruchcie ulotki do zabrania.