XXII - XXIV Niedziela Zwykła

3 września 2017r.

1. Ostatnie Nabożeństwo przy Studzience: dzisiaj (niedziela) o godz. 15.00 Koronka i Droga Krzyżowa i o godz. 16.00 Msza św.

2. Koronkę: odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

3. Podziękowanie: za posprzątanie kościoła.

4. Nowenna do MB Piaseckiej: w środę o godz. 17.30.

5. Prasa: można zabrac ze sobą gazetę „Dobre Nowiny”.

6. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego: w poniedziałek o godz. 8.45 (poświęcenie przyborów i tornistrów pierwszoklasistów). Odwozy dzieci ok. 11.00.

7. Prośba dotycząca ciast: aby przyjąć godnie pielgrzymów starogardzkich i pielgrzymów z Kwidzyna i innych, pragniemy oprócz zupy poczęstować ich ciastem. Kto mógłby upiec takie ciasto, proszę to zgłosić do ks. Proboszcza. Zachęcam drogie panie do ofiarowania swojego daru serca pątnikom. Placki można dostarczyć w piątek lub w sobotę do godz. 13.00 na plebanię, po tym czasie do miejsca wydawania, czyli stacji różańcowych przy kościele.

8. Wianki: prosimy Panie z Bielicy o uwicie wianków tylko do Studzienki i Figurę.

9. Dożynki: druga niedziela Odpustu, to nasze Gminne Dożynki. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na godz. 10.30 do Studzienki. Celebransem głównym będzie ks. prałat Antoni Bączkowski. Po zakończonych uroczystościach zachęcamy do wzięcia udziału w prcesji do kościoła, gdyż niesiony w niej będzie odnowiony krzyż „Chłopskiej doli”, który zostanie zainstalowany na swoim miejscu. Przy nim też odmówimy akt oddania Matce Bożej.

10. Dzieci do sypania kwiatków: mają swoje spotkanie i próbę w środę o godz. 17.00. Zapraszamy dziewczynki do tej zaszczytnej posługi. Rodziców proszę, by zmobilizowali swoje pociechy. W tym roku sypanie kwiatków i procesje eucharystyczne jak w poprzednich latach, czyli w sobotę 10 września (ok. godz. 18.00) oraz w Oktawie oprócz soboty. W tym roku nie będzie też sypania kwiatków w niedziele, gdyż w procesji niesiona będzie kopia Figury MB, zatem nie będzie szedł w procesji również baldachim i lampiony. Dzieci zapraszamy jednak w obie niedziele do niesienia kwiatów przy Figurze.

11. Nabożeństwo Fatimskie: w środę o godz. 17.00. Zapraszamy na nasze Nabożeństwo ze świecami.

12. Uwaga: w czwartek 21 września Msza św. wieczorna będzie o godz. 17.00.!!!

13.Następna Msza św. w Rakowcu: w sobotę 23 września o godz. 15.30!!

14. Spotkanie organizacyjne:

• Ministranci: poniedziałek godz. 16.00

• kandydatów do bierzmowania: w czwartek o godz. 19.00.

• próba orkiestry dla wszystkich dzisiaj (niedziela) o godz. 14.00.

W czasie Odpustu możemy zyskać odpust zupełny dla siebie. Chorzy mogą zyskać go w domu, modląc się w intencjach Papieża. Terminy transmisji przez Radio „Głos” dostępne będą na naszej stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń.

15. Zbiórka odpadów wielkogabarytowych: przeprowadzona zostanie w sobotę 23 września. Zgłoszenia do 20 września do sołtysa lub Urzędu.

16. Odpustowe Spotkanie Rady: odbędzie się we wtorek 5 września o godz. 19.30 w salce. Na to spotkanie oprócz wszystkich Radnych!!!!! Zapraszam:

pana Adama Kamińskiego

Feliksa i Arkadiusza Brodnickich

Romana Cybula

Mariana Langowskiego

Jana Kamińskiego

Jerzego Erdanowskiego

Andrzeja Przygockiego

Mieczysława Słapka

Jerzego Dembek

Ryszarda Koszczyńskiego

Jarosława Grudzińskiego

Zbigniewa Oświecimskiego

Dariusza Cieślikowskiego

Zapraszam też tych, których nie wymieniłem, a chcieliby pomóc w organizacji Odpustu.

17. Pierwszy Czwartek: wystawienie Najśw. Saktramentu o godz.. 7.00 – modlitwy o powołania i potem Msza św.

18. OKTAWA ODPUSTU (niektóre propozycje, reszta w programie Odpustu)

Poniedziałek: przed południem zapraszamy rolników. Po południu narzeczonych.

Wtorek: przed południem niewiasty, wieczorem nauczycieli.

Środa: chorzy; na godz. godz. 18.00 - zapraszamy nasze Róże Różańcowe.

Czwartek – modlimy się za powołanych na Mszy św. o godz. 16.00

Anioł Pański: zapraszamy codziennie podczas Oktawy Odpustu na Anioł Pański o godz. 12.00.

19. Dzieci (wszystkie) zapraszamy w sobotę 16 września na Mszę św. o godz. 9.30, potem na wzmagania sportowe na Orliku. Będzie wiele ciekawych niespodzianek. Dzieci, które w przyszłym roku w Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego (13 maja godz. 10.00) mają zostać przyjęte do I Komunii św., przychodzą wraz z rodzicami na wspomnianą Mszę św. do kościoła obowiązkowo. Ich przygotowanie do godnego przyjęcia Pana Jezusa w Komunii św. polecimy Maryi.

20. Młodzieżzapraszamy w sobotę wieczorem już na godz. 15.00 – na Mszę św. potem program wg plakatu i wieczór uwielbienia który poprowadzi zespół „Razem z Jezusem”. Na spotkanie młodzieży przychodzą też kandydaci do bierzmowania.

21. Śpiewamy dla Maryi: nowość w naszym programie Odpustu. Od poniedziałku do piątku kwadrans przed wieczorną Mszą św. będziemy śpiewać pieśni piaseckie. W czasie odpustu można będzie też nabyć płytę z tymi pieśniami. Teksty znajdują się w modlitewniku peregrynacyjnym.

22. Ponowienie Aktu poświecenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi: w każdej parafii ma być przeprowadzone w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, 8 września. Zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Po każdej z nich dokonamy ponowienia Aktu poświęcenia Maryi.