XV Niedziela Zwykła

16 lipca 2017r.

1. Nabożeństwa przy Studzience: w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Miosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. Godz. 16.00 Msza św. (jeśli o godz. 14.30 zabrzmi dzwon – znak że nabożeństwa są przy studzience).

2. Koronkę: odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

3. Nowenna do MB Piaseckiej: w środę o godz. 17.30.

4. Wieczory Maryjne: w sobotę zapraszamy wszystkich do kościoła na godz. 20.30 na różaniec i Apel Maryny transmitowany przez Radio „Głos”.

5. Prasa: Można nabyć książkę pt. „Polsko Ojczyzno moja”. ojca Paweła Warchoła (cena 44,90 zł.), a także nasz Modlitewnik Peregrynacyjny (5 zł.) oraz nowy numer „Pielgrzyma” (2,5 zł.)

6. Odpust MB Szkaplerznej:

Jeszcze dzisiaj:

15.00 – poświęcenie dewocjonaliów oraz Szkaplerzy (w kościele)

- Uroczyste nałożenie Szkaplerza w kaplicy MB Szkaplerznej

- Koronka do Bożego Miłosierdzia i ucałowanie relikwii św. Faustyny.

16.00 Msza św. w kościele i zasłonięcie Figury.

17.15 – Błogosławienie kierowców i poświęcenie pojazdów. (przy Studzience)

(puszka na środki transportu dla misjonarzy)

18.30 - Koncert zespołu Coldband w kościele.

7. Medaliki srebrne Szkaplerza: można nabyć od godz. 14.40 w kruchcie.

8. Odpowiedni strój: przypominamy, aby do kościoła zakładać odpowiedni strój, zwłaszcza podczas upalnych dni.

9. Spowiedź: przed nami czas wakacji, a zatem jeden ksiądz będzie na urlopie, dlatego spowiedź będzie słuchana jak zwykle 20 min. przed Mszą św. lub nabożeństwem.

10. Skrzynka na nowennę: znajduje się po lewej stronie kościoła przy ołtarzu św. Walentego.

11. Zapowiedzi przedślubne: w sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić:

Grzegorz Strauss (st. wolny – Jeleń) z Jagoda Grabowska (st. wolny – Jeleń) – zapowiedź pierwsza. Jeśli ktoś wie, o jakichś przeszkodach zobowiązany jest poinformować duszpasterzy.

12. Podziękowanie: dla ks. Mateusza oraz wszystkich opiekunów za przeprowadzenie wypoczynku letniego organizowanego przez nasz Klub Sportowy przy współpracy Parafialnego Zespłu Caritas.

13. Pożegnaliśmy: w sobotę odbył się pogrzeb śp. Zygmunta Rogaczewskiego z Piaseczna. Wieczny odpoczynek...