Piesza Pielgrzymka do Płochocina

Utworzono: piątek, 22, kwiecień 2016 Opublikowano

W sobotę 14 maja br. wyruszamy na szlak pielgrzymi, tym razem do Płochocina k. Warlubia. W sanktuarium Matki Kościoła pragniemy zyskać odpust z racji Jubileuszu Miłosierdzia. Poniżej umieszczamy szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymowania.

Jest to już druga pielgrzymka z cyklu "Z sanktuarium do Sanktuariów". Zapraszamy do zapisów również przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Należy podać: imię i nazwisko, wiek, parafię środek lokomocji w drodze powrotnej (jest możliwość powrotu do Piaseczna autokarem).

Informacje szczegółowe:

Zachęcamy do rodzinnego pielgrzymowania. Niech to będzie święto rodzin, dekanatu i naszych parafii, ludzi Kościoła. Niech to będzie żywe świadectwo wiary.

Trasa: Piaseczno (godz. 6.00) – Smętowo Gr. (godz. 8.30) – Lalkowy (godz. 10.30) – Milewo – Gajewo - Płochocinek – Płochocin. Msza św. na zakończenie Pielgrzymki – godz. 18.00.

Zapisy na Pielgrzymkę, w parafiach dekanatu gniewskiego w niedzielę 24 kwietnia oraz 1 maja lub w Piasecznie bezpośrednio albo tel. 58 535 1423; 58 535 1424; bądź też emailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Pomysł na Pielgrzymkę zrodził się w Piasecznie. Na to być manifestacja wiary i modlitwa całym sobą. Należy oczywiście być odpowiednio przygotowanym, czyli wyruszyć na trasę Pielgrzymki po spowiedzi (na trasie też będzie możliwość) i mieć szczerą chęć dawania świadectwa wiary podczas drogi. Pielgrzymka ma być Świętem Dekanatu. Hasło Pielgrzymki: „Idziemy z wiarą po odpust”.

Odległość do pokonania (z Piaseczna) 34 km. Tempo średnie (ok 5 km/godz.) - dla każdego niezależnie od wieku. Uroczysta Msza św. w kościele w Płochocinie - godz.18.00.

Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogli wędrować. Będzie to też okazja, aby zabrali nas do domu. Oczywiście prosimy o zabieranie maksymalnej ilości osób do samochodów. Kto nie będzie miał środka transportu na powrót do domu, będzie mógł to uczynić wynajętym autokarem w cenie 10-15 zł. za osobę. Autokar wracał będzie trasą Pielgrzymki, aż do Piaseczna. Płatność za autokar – na trasie pielgrzymki. Deklaracja powrotu autokarem – podczas zapisów.

Przewidujemy 4 odpoczynki. Smętowo Gr. (ok. 45 min.), Lalkowy (ok. 1 godz.), Milewo (ok. 45 min), przed Gajewem (ok. 45 min.). Na trasie otrzymamy kanapki na śniadanie oraz obiad. Należy jednak zabrać ze sobą kanapki oraz coś do picia na dwa ostatnie postoje.

Wyposażenie pielgrzyma: mały plecak, w którym znajdą się: kubek metalowy ok. 0,5 l., różaniec, książeczka do nabożeństwa, płaszcz przeciwdeszczowy, czapka, kanapki, picie, dokumenty, łyżka, widelec, trochę papieru toaletowego, karimata lub coś innego, na co można będzie się położyć podczas odpoczynków. Na nogach rozchodzone obuwie nadające się do wędrowania, skromny ubiór, spodnie bądź sukienki lub spódnice za kolana. Ramiona zakryte. Ubrać się na tzw. „cebulę” (żeby było co zdejmować lub zakładać). Oczywiście modlimy się o dobrą pogodę na 14 maja!!!

Osoby niepełnoletnie muszą wędrować z opiekunem. Zapraszamy jednak do wędrówki całe rodziny.

Zapisując się na Pielgrzymkę zobowiązuję się przestrzegać...

1. Zachowywać polecenia Kierownika Pielgrzymki, Księży i służb porządkowych.

2. Zachowywać pokutny charakter pielgrzymki poprzez postępowanie w duchu wiary i wyrzeczenia (w takim duchu przyjmujemy wszystkie obowiązki i wyrzeczenia).

3. Zrezygnować z palenia tytoniu.

4. Szanować wszystkie dary Boże, które otrzymujemy za pośrednictwem innych ludzi. Szanować każdy kawałek chleba i każde dobro naszych dobrodziejów.

5. Samowolnie nie opuszczać grupy,

6. Na drodze, poruszać się zgodnie z poleceniem służby porządkowej, czyli iść prawą stroną jezdni, nie przekraczając jej osi (nie przekraczać linki oddzielającej).

7. Na odpoczynek podczas postoju grupy, zejść można jedynie po wyraźnym pozwoleniu przez służby porządkowe.

8. Wędrować w zwartej grupie. Nie pozostawać z tyłu lub nie wyprzedzać grupy, przed krzyżem.

9. Na postojach pozostawiać po sobie porządek. Śmieci składać w wyznaczonych pojemnikach zabezpieczonych przez organizatora.

10. W przypadku nie stosowania się do zaleceń Organizatorów, pielgrzym może być usunięty z grupy.

11. Organizator nie bierze odpowiedzialności za zdarzenia losowe i rzeczy materialne. Ubezpieczamy się sami (każdy ma jakieś ubezpieczenie).

Podczas Mszy św. będziemy zbierać kolektę na Sanktuarium Matki Kościoła w Płochocinie. Zachęcamy do złożenia swego daru serca.

Dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie - w przypadku pytań.

Zapraszamy. Wyrusz z nami w Drogę Wiary.

FreshJoomlaTemplates.com