Odpust św. Alojzego Gonzagi - Święto Powołanych

Utworzono: czwartek, 18, czerwiec 2015 Opublikowano

W niedzielę 21 czerwca w naszym Sanktuarium można zyskać odpust, z racji wspomnienia św. ALOJZEGO GONZAGI. Jest to też dzień, w którym modlimy się o powołania oraz za powołanych do służby Bożej – Święto Powołanych. W tym roku swoją Mszę św. sekundycyjną o godz. 10.30 odprawi ks. Rafał Kulwikowski – pochodzący ze Stężycy. Zapraszamy.

W książce pt. „Diecezja chełmińska. Zarys historyczno - statystyczny” napisanej pod redakcją ks. Tadeusza Glemmy, znajdujemy odpust św. Alojzego Gonzagi, w katalogu głównych odpustów Piaseckich. Papież Pius VI w bulli z 1788 roku potwierdził wszystkie odpusty w święta Matki Boskiej oraz nadał nowe na większe święta roku kościelnego w tym także niektórych świętych min. św. Alojzego Gonzagi. W 1800 roku papież Pius VII wszystkie te odpusty potwierdził ostatecznie „po wieczne czasy”. Informacje takie możemy znaleźć min. w opracowaniu ks. Bolesława Micewskiego, które posłużyło jako materiał do złożenia wniosku do Stolicy Apostolskiej z prośbą o koronację Figury MB z Piaseczna.

Od tego roku w niedzielę po 21 czerwca będziemy obchodzić odpust św. Alojzego Gonzagi połączony z tzw. Świętem Powołanych.

FreshJoomlaTemplates.com