Pielgrzymka Piesza do Gorzędzieja

Utworzono: niedziela, 29, marzec 2015 Opublikowano

W związku z Rokiem Życia Konsekrowanego zapraszamy sobotę 25 kwietnia, do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce do Gorzędzieja. W parafii tej możemy zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do rodzinnego pielgrzymowania. Niech to będzie święto rodzin, dekanatu i naszych parafii, ludzi Kościoła. Niech to będzie żywe świadectwo wiary.

Trasa: Piaseczno (godz. 6.00) – Gniew – Polskie Gronowo – Wielkie Walichnowy – St. Międzyłęż - Mała Słońca – Gorzędziej. Msza św. na zakończenie Pielgrzymki – godz. 16.30.

Zapisy na Pielgrzymkę, we wszystkich parafiach dekanatu gniewskiego w niedzielę 12 kwietnia. Namawiajcie bliskich.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Pomysł na Pielgrzymkę zrodził się w Piasecznie. W ten prosty sposób chcieliśmy uczcić Rok Życia Konsekrowanego. Z racji ogłoszonego przez Papieża Roku, Ks. Biskup Diecezjalny wyznaczył parafie zakonne miejscami, gdzie można zyskać odpust zupełny. Należy oczywiście być odpowiednio przygotowanym, czyli wyruszyć na trasę Pielgrzymki po spowiedzi (na trasie też będzie możliwość) i mieć szczerą chęć dawania świadectwa wiary podczas drogi. Pielgrzymka ma być Świętem Dekanatu.

Hasło Pielgrzymki: „Idziemy wiarą po odpust.

Odległość do pokonania (z Piaseczna) 30 km. Tempo średnie (ok 5 km/godz.) - dla każdego niezależnie od wieku. Trasa: Piaseczno (wymarsz godz. 6.00) – Gniew (godz. 6.50 w kościele) – Polskie Gronowo (przy kaplicy godz. 8.30) – Wielkie Walichnowy (przy kościele godz. 10.00) – St. Międzyłęż – Mała Słońca – Gorzędziej (dojście ok. 16.00).

Uroczysta Msza św. kościele Gorzędzieju godz.16.30.

Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogli wędrować. Będzie to też okazja, aby zabrali nas do domu. Oczywiście prosimy o zabieranie maksymalnej ilości osób do samochodów. Kto nie będzie miał środka transportu na powrót do domu, będzie mógł to uczynić wynajętym autokarem w cenie 8-9 zł. za osobę. (jeśli będzie zajęta część autokaru, to cena będzie wzrastać) Autokar wracał będzie trasą Pielgrzymki, aż do Piaseczna. Płatność za autokar – na trasie pielgrzymki. Deklaracja powrotu autokarem – podczas zapisów.

Przewidujemy 4 odpoczynki. Polskie Gronowo (ok. 30 min.), Wielkie Walichnowy (ok. 1 godz. 15 min.), za St. Międzyłężem (ok. 45 min), Mała Słońca (ok. 30 min.) przy szkole. Na trasie otrzymamy kawę i ciasto oraz obiad. Należy jednak zabrać ze sobą kanapki oraz coś do picia.

Wyposażeniepielgrzyma: mały plecak, w którym znajdą się: kubek metalowy ok. 0,5 l., różaniec, książeczka do nabożeństwa, płaszcz przeciwdeszczowy, czapka, kanapki, picie, dokumenty, łyżka, widelec, trochę papieru toaletowego, karimata lub coś innego, na co można będzie się położyć podczas odpoczynków. Na nogach rozchodzone obuwie nadające się do wędrowania, skromny ubiór, spodnie bądź sukienki lub spódnice za kolana. Ramiona zakryte. Ubrać się na tzw. „cebulę” (żeby było co zdejmować lub zakładać). Oczywiście modlimy się o dobrą pogodę na 25 kwietnia!!!

Osoby niepełnoletnie muszą wędrować z opiekunem. Zapraszamy jednak do wędrówki całe rodziny.

ZapisującsięnaPielgrzymkęzobowiązujęsięprzestrzegać...

1. Zachowywać polecenia Kierownika Pielgrzymki, Księży i służb porządkowych.

2. Zachowywać pokutny charakter pielgrzymki poprzez postępowanie w duchu wiary i wyrzeczenia (w takim duchu przyjmujemy wszystkie obowiązki i wyrzeczenia).

3. Zrezygnować z palenia tytoniu.

4. Szanować wszystkie dary Boże, które otrzymujemy za pośrednictwem innych ludzi. Szanować każdy kawałek chleba i każde dobro naszych dobrodziejów.

5. Samowolnie nie opuszczać grupy,

6. Na drodze, poruszać się zgodnie z poleceniem służby porządkowej, czyli iść prawą stroną jezdni, nie przekraczając jej osi (nie przekraczać linki oddzielającej).

7. Na odpoczynek podczas postoju grupy, zejść można jedynie po wyraźnym pozwoleniu przez służby porządkowe.

8. Wędrować w zwartej grupie. Nie pozostawać z tyłu lub nie wyprzedzać grupy, przed krzyżem.

9. Na postojach pozostawiać po sobie porządek. Śmieci składać w wyznaczonych pojemnikach zabezpieczonych przez organizatora.

10. W przypadku nie stosowania się do zaleceń Organizatorów, pielgrzym może być usunięty z grupy.

11. Organizator nie bierze odpowiedzialności za zdarzenia losowe i rzeczy materialne. Ubezpieczamy się sami (każdy ma jakieś ubezpieczenie).

Podczas Mszy św. w Gorzędzieju będziemy zbierać kolektę na Sanktuarium św. Wojciecha. Zachęcamy do złożenia swego daru serca Ojcom Karmelitom Bosym.

Dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie - w przypadku pytań.

Zapraszamy. Wyrusz z nami w Drogę Wiary.

FreshJoomlaTemplates.com